איריס יקרה!

איריס יקרה,

המון זמן לא הייתי בקשר ורק רציתי לומר תודה. אני חובקת ילד מהמם בן חודשיים בשם ליאור, ולא ניתן להסביר את האושר שאני מרגישה כשאני מסתכלת/ מריחה/ נוגעת ושומעת אותו.

כשחשבתי לעשות ילד לבד הייתי אבודה. לא ידעתי מאיפה להתחיל ולמי לפנות. הכל הפחיד אותי ובלבל אותי. חשבתי שזה בלתי אפשרי. שזה לא יקרה. שזה לא יצליח. חבר טוב המליץ לי להתייעץ איתך וההתייעצות הזאת (נפגשנו מספר פעמים ובנוסף הגעתי לערב שערכת עם מספר אורחים) היוותה בעצם את התחלתו של התהליך המטורף הזה של "להביא ילד לעולם". עזרת לי לארגן את הדברים הפרקטיים שקשורים לתרומת הזרע, לוח הזמנים (להיות ריאלית ולא לצפות שזה יקרה תוך חודש…), למי לפנות, מהן האופציות השונות (תרומות מחו"ל / מהארץ, בנק ציבורי/ פרטי וכולי). גם ברמה הרגשית עזרת לי להבין איפה אני נמצאת, מה אני רוצה, מה אני לא רוצה, על מה אני צריכה לעבוד (סבלנות…) ובעיקר נתת לי תחושה שיש שם מישהי שמבינה, שעברה את התהליך, שמוכנה להסביר ולכוון אותי. וזה נתן לי המון!

במהלך כל חיי עשיתי דברים בצורה קונפורמיסטית, גדלתי בקיבוץ והמוטיב העיקרי שם היה "להיות בסדר", "להיות כמו כולם". פתאום אני לבד, לא בתוך זוגיות ורוצה להביא ילד משלי לעולם המטורף הזה. היה לי קשה מאד לשנות את התחושה ש"נכשלתי" בכך שלא מצאתי זוגיות. את עזרת לי לחוש שמה שאני עושה הוא לגיטימי, מקובל ונכון לי ברגע זה.

כשהגעתי לבנק הזרע בבית החולים וקיבלתי "רשימת מכולת" של תורמים הייתי מבולבלת לגמרי. בעזרת הייעוץ שלך לדבר עם המזכירה של בנק הזרע הצלחתי לצמצם את התורמים שמתאימים לי לאחד ואני שלמה ושמחה שבחרתי בו.

כל כך קשה להלחם בסטיגמות החברתיות כאן בארץ, באשמה ובתחושת הכישלון, קשה ללקט מידע מכל מיני מקומות (כשחלק גדול מהמידע הוא דעות של אנשים ולא מידע אובייקטיבי"). אין אף גוף ציבורי שעוזר לנשים שרוצות להביא ילד לעולם כחד הוריות שעוזר ומכוון אותן.

בסופו של דבר, הייתי ברת מזל מאד ונקלטתי בהזרעה השלישית. כל התהליך של הטיפולים ארך 7 חודשים ובעיני זה נס אמיתי בגיל 39. אני חייבת להגיד שאת גרמת לי להרגיש שזה אפשרי, שגם אם זה קשה זה יקרה בסוף וזה יהיה מדהים.

אז תודה לך איריס על הכל. אני לא אשכח אותך, וכשליאור יהיה מספיק גדול אספר לו עלייך. אני מקווה שהעבודה הזו תתן לך המון סיפוק וכוחות ושתצליחי לעזור לעוד נשים רבות  במשך שנים רבות (:

אני מאחלת לך כל טוב ובעיקר בריאות טובה,

בהערכה ,

ורד

איריס נאור | 11/16/2012

תגובות פייסבוק

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *