רופאים בבריטניה מזהירים נשים לא לדחות את ההריון הראשון

רופאי נשים בבריטניה התאגדו ובסוף ינואר קראו בקול בכתבה שהפרסמה בעיתון הנחשב THE TELEGRAPH לנשים וגברים לא לדחות את הנסיונות להבאת ילד ראשון עד שזה יהיה מאוחר מדי.

הרופאים סבורים שלנשים בגיל 40 יש יותר סיבוי להרות ואז להפיל מאשר ללדת ילד בריא בשבועות מתקדמים.

נשים מעל גיל 35 מתקשות יותר להיכנס להריון (בנסיון לילד ראשון). ישנה עליה של 30% בקרב נשים אלו כאשר לוקח להן יותר משנה להרות.  בקרב נשים בגילאי 25, רק 5% מתקשות יותר משנה להרות.

הרופאים אומרים באופן גלוי שיש "תחושת ביטחון לא אמיתית – false sense of security" מכיון שנשים מבינות שישנם טכניקות רבות כיום להרות ולכן הן לא ממהרות להתחיל משפחה גם אם הן בזוגיות.

כתבה :  רופאים סבורים שנשים "סומכות" על הרפואה מבלי להבין לעומק את ההשלחות.

יש הבנה עמוקה שנשים לא ממהרות להחיל משפחה בגלל אי מציאת בן זוג מתאים, קריירה מתפתחת וחוסר אפשרות כלכלית. על כן פה אחד נאמר שחשוב לאפשר ליותר נשים לצאת לשוק העבודה וגם לקיים חיי משפחה.  יחד עם זאת אנרו הרופאים שחושב לא להלחיץ נשים להתחיל משפחות מתוך אי מוכנות כלכלית ורגשית אלא להקים משפחה אך ורק מתוך רצון ויכולת כלכלית ורגשית.

בנימה אישית, אני רוצה להעלות את המודעות בקרב נשים סביב גיל 35. "השעון הביולוגי" לא צריך לתקתק בחוזקה, אך חשוב לעשות "תוכנית בקרה" ולבחון מה יקרה עוד שנה, שנתיים ושלוש ועל פי הממצאים, ואז להחליט מתי נכון להתחיל משפחה אם בכלל.

אני רוצה לאחל המון הצלחה!!!!

 

תגובות פייסבוק

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *