ד"ר אריק כהנא

כהנאד"ר אריק כהנא נשוי ואב ל 2 ילדים. את לימודי הרפואה סיים באוניברסיטת תל אביב.

את ההתמחות ביצע בבית חולים סורוקה בבאר שבע. בהמשך התמחה בבעיות פריון ועבר השתלמויות רבות בנושא בארץ ובחו"ל,

כיום הוא מנהל את מחלקת הנשים ויחידת הפריה חוץ גופית באסותא ראשון.

אי פריון מוגדר כאשר זוג מנסה להשיג היריון ללא הצלחה במשך שנה. קרוב לשמונים אחוז מהזוגות ללא בעייה ידועה מראש יצליחו להרות במהלך שנה. אבחון וטיפול בעיות אי פוריות נועדו לשרת את אותם עשרים אחוזים שלא הצליחו.

השלב הראשון הינו אבחון וברור של הסיבה לאי הפריון,

על מנת להגיע לאבחון מדוייק ללא בזבוז זמן, שני בני הזוג נבדקים במקביל לקבלת מידע מקסימלי בפרק זמן סביר ולהתאים את הטיפול לבעייה.

הברור כולל פעולות אבחנתיות וטיפוליות כגון : בדיקות הורמונליות, צילום רחם לפי הצורך, בדיקות זרע, היסטרוסקופיה-לבדיקת איכות חלל הרחם ולפרוסקופיה-לאבחון וטיפול בעיות באגן העלולות לפגוע בפוריות.

תוכנית הטיפול נבנית בשיתוף בני הזוג בהתאם לנתונים הרפואיים ,הגיל, בעיית אי הפוריות וכו'.

יש חשיבות להיות מטופלים במקום שבו יש אפשרות לרצף טיפולי ולשיטות טיפול מגוונות ומתקדמות כגון הורמונים לגירוי השחלה, השבחה והזרעה, הפריה חוץ גופית במעבדה הערוכה לביצוע כל הטכנולוגיות החדישות ואופציות נוספות כגון תרומת זרע או תרומת ביצית.

כיום מגמת הטיפול המתקדם הינה לשלב גרוי הורמונלי מתון ובמנון נמוך שיביא לקבלת מספר ביציות סביר מחד ומאידך ויקטין למינימום את סיכוני הטיפול ותסמונת גרוי היתר.
במקרים מיוחדים, במטופלות המתאימות נעשית שאיבת ביצית במחזור טבעי ללא גירוי הורמונלי כל שהוא.
כמו כן חשוב שבני הזוג יהיו שותפים מלאים בהחלטה לגבי האופציות הטיפוליות השונות .יש עלייה בהצלחות הטיפול כאשר בני הזוג מעורבים באופן רציף במהלך כל הטיפול.

מתן מידע עדכני. תמיכה ושיתוף בתוכנית הטיפול משפרת את ההיענות לטיפולים אשר ממילא דורשים הקדשת משאבים ניכרת גופנית כלכלית ובעיקר נפשית.

דר' כהנא מאמין שזכותה של כל אישה לממש את שאיפת ההורות ללא קשר למצב הזוגיות שלה, נשים בסטטוס זוגי אחר או נשים בודדות מקבלות בנוסף, ליווי צמוד ותומך לאורך כל שלבי הטיפול.

אני ממליצה בחום על דר' אריק כהנא.  הוא מקצוען ולא מוותר בקלות על שיטות טיפול.  הוא קשוב ונעים ומנהל כיום את מחלקת הפוריות הכי מצליחה בארץ.
אני ממליצה בחום על דר' אריק כהנא.

תגובות פייסבוק

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *